Sistemos galimybės
 

Veikimo principas

 

Nuotolinio valdymo ir parametrų kontrolės sistema  „Teliam“ susideda iš aparatūrinės įrangos (AĮ) ir programinės įrangos (PĮ):

 

  • Aparatūrinė įranga - programuojamas loginis valdiklis ir duomenų perdavimo modemas, duomenis perduodantis laidiniu, radijo, GSM tinklu ar internetu;
  • Programinė įranga - įranga skirta apdoroti ir išsaugoti gautus duomenis, atlikti duomenų analizę, nusiųsti įrangai valdymo signalus, atvaizduoti duomenis grafiškai, automatiškai įspėti sistemos vartotojus apie nukrypimus nuo normos ribų bei apsikeisti duomenimis su kitomis sistemomis.

 

Nuotolinio rodmenų surinkimo sistemos „Teliam“ veikimas pagrįstas duomenų perdavimo technologija, suteikiančia galimybę surinkti duomenis, kurie patenka į vartotojo, kompiuterio ar serverio  duomenų bazę. Iš šios bazės duomenys automatizuotai gali būti perduodami į kitas verslo valdymo sistemas, pvz.: sąskaitų apskaičiavimo sistemą (billing‘ą) ar geografinę informacinę sistemą (GIS). Vartotojai duomenis apie savo suvartotą ir deklaruotą energiją gali matyti internete.

 

Duomenys iš bet kokio prietaiso yra nuskaitomi per RS232/RS485/Mbus/analoginį įėjimą (srovinį ar įtampinį)/skaitmeninį įėjimą ir perduodami į serverius. Nuotolinio rodmenų surinkimo sistema „Teliam“ gali būti suprogramuota pagal vartotojo poreikius ir gali nuskaityti ar valdyti bet kokį skaitmeninį įrenginį. Tam įtakos neturi nei įrenginio gamintojas, nei tipas, nei modelis.

 

Nuotolinio rodmenų surinkimo sistema „Teliam“:

 

  • Apima visą grandinę nuo apskaitos prietaiso iki sąskaitos;
  • Apdoroja ir analizuoja duomenis pagal kliento, vartotojo poreikius;
  • Lengvai planuojama, diegiama;
  • Leidžia realiu laiku matyti energijos poreikius ir kontroliuoti energijos (šilumos, elektros) gamybą ar pirkimą;
  • Suteikia galimybę nuskaitinėti elektros, dujų, vandens ir šilumos apskaitos prietaisus vieninga sistema;
  • Suteikia galimybę duomenis nuskaityti itin dažnais intervalais (Teliam sistemos galimi nuskaitymo intervalai nuo 10 sekundžių iki 31 paros);
  • Veikia palaikydama dvipusį ryšį: galima ne tik nuskaitinėti prietaisų rodmenis ar medžiagų kiekius (pagaminamos, sandėliuojamos), bet ir valdyti prietaisus (pavyzdžiui, paleisti arba išjungti siurblius, pagal nustatytą laiko grafiką ar kitus parametrus įjunginėti/išjunginėti boilerius, valdyti šilumos punktus ar kitą įrangą);
  • Suteikia galimybę keistis duomenimis su kitomis sistemomis.

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.